Registrace

MOTO GP Valencie 2016 – Poslední závod sezóny je za námi!

Publikováno 26. června 2017

Grand Prix Valencie uzavřela další rok mistrovství světs Moto GP, a Marc Marquez ukončil sezónu 2016 obsazením druhého místa. Jezdec Repsol Honda týmu neměl dobrý start a musel se prokousávat zpět nahoru ze šesté pozice. Týmový kolega Dani Pedrosa vyjížděl z osmého místa na startovním roštu. Bohužel havaroval v sedmém kole a jeho den byl předčasně ukončen.

Marc Márquez

„Jsme šťastní, protože se nám podařilo dostat se na stupně vítězů a dokončili jsme skvělou sezónu. Na začátku závodu jsem měl problém se spojkou a ztratil bohužel několik pozic. Následně jsem ztrávil zbytečně mnoho času za Rossim a Iannonenem. Jak Valentino včera řekl, předjíždění je na této trati obtížné, takže i když jsem byl schopen dostat se blízko, protože jsem měl problém se spojkou a ztratil několik pozic. Potom jsem zbytečně mnoho času za Rossi a Iannone. Jak Valentino včera řekl, předjíždění je obtížné na této trati, takže i když jsem byl schopen se dostat blízko, předjetí už byl jiný příběh, protože jsem ztrácel při zrychlení a trochu na hranici při brždění. Čekal jsem tedy na vhodný okamžik k předjetí, což se nakonec podařilo. Věřím, že kdyby závod měl ještě pár kol, tak bych Lorenza dojel. Nicméně měl skvělý závod, k čemuž jsem mu též poblahopřál. Nebyla to jednoducá sezóna, ale dokázali jsme vyhrát titul v Japonsku a zabezpečit tak celkové vítězství. Teď již začneme pracovat na vylepšení motorky pro další sezónu, která začne v březnu 2017.“

Marc Márquez (kvalifikace)

„Jsme šťastní, startovat z první řady bylo naším hlavním cílem, protože jsme věděli, že bude velmi obtížné získat dnes pole pozici. Udělali jsme vše proto, abychom se prosadili a já se tvrdě připravoval od posledního volného tréninku, ve které jsem měl malou nehodu, když jsem hledal limity. V kvalifikaci byl náš původní plán použít jen dvě pneumatiky. Taky jsem se trochu naštval na Lannonena, který při mém prvním výjezdu jel uprostřed trati docela pomalu, ale myslím, že mě prostě jen neviděl. Lorenzo byl kousek před námi, a to zejména díky novým pneumatikám. Pokud jde o volbu pneumatik na zítřejší závod, tak uvidíme, cítim se dobře s měkkou vzdadu, ale myslíme si, že nevydrží celý závod. Dnes ráno mi to jelo i na tvrdší, tak zítra uvidíme. Nicméně věřím, že jsme perfektně připraveni na zítřek. “

Dani Pedrosa (kvalifikace)

„Jsem opravdu unavený po trénincích. Dnes jsem se cítil trochu větší bolest než včera, ale snažil jsem se zlepšit své časy. Dnes ráno se to podařilo a jdu přímo do Q2, to je samozřejmě pozitivní věc a dobrý krok kupředu. Nicméně bylo pro mě těžké držet krok s ostatními jezdci, kteří zajížděli časy kolem 1'30 ". Celkově jsem spokojený a těším se na zítřek, kdy také budeme muset dobře zvolit zadní pneumatiku. Pokud bude zataženo, výběr nebude tak jednoduchý, prostě počkáme a uvidíme. Bude to dlouhý závod, ale doufám, že budu mít dost energie a budu tak rychlý, jak jen je možné. “

Startovní rošt pro poslední závod sezóny již známe. Na okruhu Ricarda Torma, bude Marc Marquez a Dani Pedrosa startovat z druhého a osmého místa. Mistr světa 2016 byl nejrychlejší v dnešních dvou volných trénincích, a to navzdory pádu při brzdění v zatáčce číslo 6 na konci FP4. V kvalifikaci zajel 1:29:741 – 3 desetiny za Jorgem Lorenzem. Na druhé straně stáje Repsol Honda Teamu, Dani Pedrosa se stále zotavuje z nedávného zranění – nicméně udělal první krok. Čtvrté místo v FP3, a desáté v FP4 navzdory havárii a zítra startuje z osmé pozice na startovním roštu s časem 1:30:574.